Nauda Jums dirbti su NT brokeriu

Kas yra preliminarioji NT sutartis
2017-01-18

Nauda Jums dirbti su NT brokeriu

Lietuvoje NT brokerio darbas visuomenėje dar nėra pakankamai priimtinas ir dauguma stengiasi nesikreipti į brokerius bandydami susisiekti su tiesioginiu objekto savininku. Taip elgdamiesi jie nori išvengti, jų manymu, didesnės kainos, tačiau dažnai suklysta. Juk kiekviena šeima turi savo šeimos daktarą, advokatą, draudiką ir taip pat turėtų turėti savo šeimos NT brokerį, kuriuo pasitikėtų ir konsultuotųsi visais rūpimais NT klausimais. Rašau apie tai, nes noriu supažindinti su nauda, kurią brokeris suteikia tiek pardavėjui, tiek pirkėjui ar nuomotojui.

* Nekilnojamojo turto brokeris gerai išmano dabartinę rinkos situaciją, žino dabartines kainas, numato kainų kilimo ar kritimo tendencijas. Tai padės Jums įvykdyti sandorį palankesne kaina. Brokeris žino kiek apytiksliai laiko užtruks tam tikro tipo nekilnojamojo turto pardavimas/pirkimas ir gali numatyti laiko limitus. Tai padės Jums tiksliau susidėlioti savo planus. Brokeris daro rinkos analizes tam tikruose rajonuose, miestuose, pažįsta kolegas iš kitų miestų, kad būtų gauta kuo tikslesnė informacija idealiai sandorio baigčiai.
Brokeris įvertina realią situaciją ir pasiūlo strategiją, kokiais būdais turtą būtų naudingiausia parduoti. Pirkėjams brokeris padeda geriau išsiaiškinti perkamam turtui keliamus reikalavimus, pasiūlo turto paieškos planą, informuoja apie turto likvidumo galimybes ateityje.

* Patikimoje nekilnojamo turto agentūroje dirbantis brokeris rūpinasi marketingo klausimais bei gali pasiūlyti išskirtines reklamos galimybes ar standartinę reklamą, tačiau kainos būna gerokai mažesnės, nes brokeris dažnai tai atlieka ir turi išskirtines galimybes gauti geresnę kainą, turi galimybę surasti potencialų pirkėją/pardavėją per Nekilnojamojo turto agentūrų asociaciją (šios galimybės privatus asmuo neturi). Brokeris gerai išmano, kurios reklamos priemonės yra efektyviausios ir greičiausiai pasiekiančios pirkėjus (profesionalios nuotraukos, 3D planai, grafinės vizualizacijos, žemėlapiai ir t.t.). Iš esmės visi brokerio atliekami veiksmai prisideda prie to, jog turtą įmanoma parduoti didesne kaina nei galėtų parduoti pats savininkas. Bet ne visada piniginė išraiška atspindi realią brokerio sukuriamą naudą. Dažnu atveju brokerio pagalba tiesiog padidina tikimybę, jog turtas apskritai bus parduotas realia rinkos kaina. Tai ypač svarbu esant didelei konkurencijai tarp šiuo metu norinčių parduoti savo nekilnojamąjį turtą.

* Nekilnojamojo turto sandoriams reikia skirti nemažai laiko, turėti atitinkamų žinių, kompetencijos ir žinoti labai specifines gudrybes. Kiekvieno etapo išmanymas ir teisingas eiliškumas efektyviai taupo laiką ir padidina tikimybę sėkmingai parduoti ar nusipirkti nekilnojamąjį turtą, pradedant nuo realios rinkos kainos nustatymo, turto paruošimo reklamai, bendravimo su interesantais ir t. t. Be to, brokeris tarpininkaudamas tarp NT sandorio šalių gali labai lanksčiai rinktis susitikimų, apžiūrų laiką, taip išspręsdamas sudėtingą tiesioginio šalių susitikimo laiko derinimą.

* Parduodant nekilnojamąjį turta, kaip ir daugelyje gyvenimo sričių susiduriama su teisiniais klausimais, tad čia taip pat Jus išgelbės NT brokeris, kuris turi daug žinių, patirties, pažinčių ir užtikrins saugumą visais teisiniais klausimais. Brokeris pasirūpins palankesniu kredito gavimu, įvertins Jūsų nekilnojamąjį turtą, atliks matavimus ar kitus reikalingus veiksmus.
Brokeris išsamiai įvertins, ar pateikiama informacija apie turtą yra teisinga, ar nesusidarys kliūčių ateity laisvai disponuoti perkamu turtu. Taip pat pateikiami sprendimai, jog nei viena šalis neprarastų lėšų dėl neįvykusio sandorio. Vis dar pasitaiko atvejų, kai žmonės nerūpestingai palieka avansu nemažas pinigų sumas savininkams, nesudarydami avansinių sutarčių ir nenumatydami jokių saugiklių. Srities profesionalai be išimčių dirba tik sudarę sutartis. Atsakomybė tenka ne tik asmeniui, perkančiam objektą, tačiau ir brokeriui, kuris įsipareigoja suteikti kokybišką pagalbą, tam labai svarbus brokerių sertifikavimas ir nuolatinis tobulinimasis.

* Brokeris taip pat išmano pirkėjų psichologiją, pamato, kada pirkėjas susidomėjęs,  brokeris domisi ar pirkėjas nieko nesusirado ir siūlo apžiūras įvairiu paros laiku.
Dirbdami be brokerio retai gausite grįžtamąjį ryšį apie savo NT: kodėl pirkėjui/pardavėjui kažkas nepatiko, kokie trūkumai, kaip galėtumėte pagerinti NT ir parduoti už geresnę kainą. Dauguma pirkėjų nepasakys kas nepatiko, todėl nežinant interesantų nuomonės sunku valdyti pardavimo procesą. Brokeris taip pat atpažįsta pirkėją „turistą“, kuris tik žvalgosi be rimtų ketinimų pirkti, brokeris supranta kaip su juo elgtis ir ar verta rodyti objektą.
* Pasitaiko stipriai pervertintų parduodamų NT objektų, nusiderėti galima įspūdingas sumas. Svarbu turėti omenyje, kad kiekvieną objektą reikia vertinti individualiai, juos sunku palyginti tarpusavyje. Dažnai savininkai aiškindami kainą mini asmeninius vertinimo kriterijus, kurie kitam asmeniui galbūt nėra tokie svarbūs arba netgi neigiami. Kartais savo klientams tenka sakyti, jog už objektą norima gauti suma yra mažesnė nei galėtų būti ir žymių nuolaidų tikėtis neverta. Taigi yra labai svarbu mokėti tai įvertinti. Dėl šių veiksmų ir turimos kompetencijos brokeris gali padėti daugiau nusiderėti perkant objektą, ypač tuo atveju, kai pageidaujama kaina yra iš tiesų per aukšta ir pirkėjui pritrūksta įtikinamų argumentų derybose su turto savininku.

* Kadangi rinkoje yra įvairių NT agentūrų ir skirtingai save vertinančių specialistų, atlygis taip pat skiriasi, kartais net kelis kartus. Profesionalo paslaugos vertinamos 3–4 % nuo įvykdomo sandorio sumos. Atlygis taip pat dažnai priklauso ir nuo konkrečios situacijos sudėtingumo, objekto likvidumo. Šiuo metu rinkoje yra nemažai agentūrų, sutinkančių dirbti ir už 1–2 % atlygio nuo įvykdomo sandorio sumos, tačiau aktyvaus ir kokybiško darbo tikėtis nelabai verta, dažniausiai tokie brokeriai apsiriboja tik skelbimų talpinimu internete. O kvalifikuoto brokerio derybose laimima suma dažnai viršija jo atlygį. Todėl verta nepamiršti senos patarlės, jog skūpus moka du kartus.