Kaip parduoti būstą brangiau nei jis vertas. Konkretūs patarimai.

Kas yra preliminarioji NT sutartis
2017-01-18
Nekilnojamojo turto sandorių pinklės: kaip greičiau parduoti nekilnojamąjį turtą?
2017-01-28

Kaip parduoti būstą brangiau nei jis vertas. Konkretūs patarimai.

 

Bet kuris pardavėjas nori kuo brangiau parduoti savo nekilnojamąjį turtą, o pirkėjas deda visas pastangas jį įsigyti kuo pigiau. Tačiau pardavėjas turi daugiau galimybių sudaryti jam palankų sandorį, tereikia laikytis kelių pagrindinių nekilnojamojo turto pardavimo taisyklių. Taigi kaip parengti pardavimui jūsų nekilnojamąjį turtą ir maksimaliai padidinti jo vertę? Patarimai parengti pagal JAV verslo tinklapį „Business Insider“  ir nekilnojamojo turto specialistų rekomendacijas.

Atsikratykite nereikalingų daiktų

   Nereikalingi daiktai, kurie nors ir guli paslėpti spintose, gali atbaidyti potencialų pirkėją. Prisiminkite: jūsų turtas pirkėjui – nei motais. Jam tai paprasčiausios šiukšlės. Tai taikoma ir reliktiniams suvenyrams, gėlėms, okupavusioms visas palanges ir namų kampus, knygoms, perpildžiusioms lentynas, ir panašiai.

Atlikite generalinę tvarką

   Kiekvienas daiktas turi būti jam skirtoje vietoje, o visas būstas – tiesiog spindėti tvarka ir švara. Vargu ar potencialų pirkėją sužavės dulkės, kurios taip puikiai matomos ant televizoriaus ekrano, ar purvini langai. Švarūs langai į patalpą įleidžia daugiau šviesos ir jeigu vaizdas pro langą – vienas iš jūsų kozirių, spindintys langai tai puikiai įrodys ir rimtai susidomėjusiam pirkėjui. Idealiausiu atveju generalinę tvarką parduodamame būste turėtų atlikti profesionalų komanda. Jeigu jūsų finansinės galimybės ribotos, šį sunkų darbą atlikite patys.

Geriausias būdas atgaivinti būstą – perdažyti sienas

   Vienas iš pačių geriausių ir ne brangiausių būdų atnaujinti butą ar namą – perdažyti sienas. Tik jokiais būdais nesirinkite tamsių, niūrių spalvų – sienos turi būti vaiskios, kelti nuotaiką. Nepulkite ir į kitą kraštutinumą ir nesirinkite per daug ryškių, erzinančių spalvų. Taip pat nepersistenkite su atspalvių gausa. Dauguma nekilnojamojo turto ekspertų rekomenduoja baltos spalvos variacijas. Tokie atspalviai patalpą vizualiai praplečia. Tai tikrai sąlyginai pigu, tarkime, elementariais baltais dažais pačiam nudažyti 1 kv.m. kainuos ~ 0,5 € (vienas sluoksnis), nusipirkti kokybiškų, šiltos spalvos sienų dažų ir persidažyti pačiam 1 kv.m. kainuos ~ 0,9 – 1,2 € (du sluoksniai). Dažymo volelis ar popierinė juosta apklijavimui kainuoja tikrai nedaug.

Nepamirškite vonios kambario

   Jeigu pasirūpinsite vonios kambario plytelių tarpų ir kitų paviršių išvaizda, pirkėjui tai neabejotinai paliks tik gerą įspūdį. Galbūt net privers plačiau atverti piniginę. Verta pakeisti vos kelis eurus kainuojančias pasenusias ventiliacijos groteles, pastatyti vienkartinį drėgmės surinktuvą.

Daugiau šviesos

   Šviestuvo pakeitimas jums kainuos tikrai nedaug. Jeigu kambarį apšviečia senutėlis šviestuvas, būtinai įsigykite ką nors naujo – naujas šviestuvas didelių išlaidų tikrai nepareikalaus. Be to, tamsiausiose būsto kampuose įsukite galingesnių lempučių – šviesa sukuria didesnės erdvės įspūdį.

Žvilgtelkite į rūsį ir palėpę

   Jeigu turite rūsį, palėpę, garažą ar kitas ūkines patalpas, būtinai akį užmeskite ir ten. Būtina išmesti viską, kas nereikalinga, o būtinus daiktus tvarkingai sudėlioti į dėžes. Pačią patalpą galima perdažyti. Tvarka net ir tokiose pagalbinėse patalpose pirkėją visada nuteikia palankiai.

Skirkite dėmesio virtuvei

   Jeigu neturite pinigų naujos virtuvinės įrangos įsigijimui, bent jau padarykite viską, kad ji būtų švari ir pakankamai gerai veikianti. Specialistai taip pat rekomenduoja esant galimybei perdažyti virtuvines spinteles. Vėl gi svarbu nepamiršti – rinkitės šviesias spalvas. Net ir naujai nedažant verta pertepti stalviršių su siena sujungimo kampus nauju akrilu. Taip pat neužtruks sureguliuoti baldų dureles, nes jų kreivumas ar klibėjimas pirkėjui sudarys neigiamą įspūdį.

Ypatingas dėmesys – grindims

   Kokios jūsų būsto grindys? Tvarkinga ir prižiūrėta grindų danga – sėkmės paslaptis. Galbūt vertėtų ją pakeisti ar išblizginti? Jeigu grindys išklotos kilimais, būtinai pasirūpinkite jų švara. Jei yra koks grindų defektas labai matomoje vietoje ir per brangu/per sudėtinga jį panaikinti, net ir pats pigiausias naujas kilimas šioje situacijoje bus puiki išeitis. Dažnas trūkumas – tarpai tarp skirtingų grindų dangų, juos tikrai lengva tvarkingai uždengti nesudėtingai montuojamom aliuminio juostom.

Nepamirškite iš pirmo žvilgsnio nesvarbių detalių

   Įspūdį sudaryti neretai padeda įvairiausios smulkmenos, iš pirmo žvilgsnio nesvarbios detalės, o namuose jų apstu. Pavyzdžiui, sena durų rankena ar surūdiję vyriai, sulūžęs elektros jungiklis ar vos besilaikantis elektros lizdas, atsilupęs tapeto kampelis, įtrūkimas tarp lango rėmo ir sienos. Būtinai pasirūpinkite šiomis svarbiomis smulkmenomis.

Įstatykite naujas lauko duris

   Nors naujos kokybiškos lauko durys ir kainuoja nemažai pinigų, tokia investicija neabejotinai atsipirks. Aišku, galima naujam gyvenimui prikelti ir senas duris – jas paprasčiausiai perdažyti ar iš naujo nulakuoti. Tačiau naujos kokybiškos lauko durys – saugumo garantija, kuri tikrai neliks nepastebėta pirkėjo. Tobulinant duris reikia nepamiršti atnaujinti ir durų skambučio. Ir, žinoma, reikalingas naujas švarutėlis durų kilimėlis.

Tvarkykitės prieš kiekvieno pirkėjo apsilankymą

   Būstą sutvarkyti derėtų prieš kiekvieno potencialaus pirkėjo apsilankymą. Ir visai nesvarbu, jog vakar parduodamo būsto grindis jau plovėte. Viskas turi tiesiog blizgėti tiesiogine to žodžio prasme, jokių aplink besimėtančių daiktų. Būtų puiku, jeigu ant svetainės stalo stovėtų vaza su gyvomis gėlėmis – tai simbolis, bylojantis apie namuose niekada nesibaigiančią šventę. Jeigu taupote elektros energiją ir įprastai naudojate 40W elektros lemputes, pardavinėdami bustą jas pakeiskite 100W lemputėmis, dar geriau – 120W. Tokioms svarbioms smulkmenoms šiuo atveju taupyti nederėtų.

Butas prasideda nuo laiptinės

   Į ką dėmesį atkreipia buto pirkėjai, o pardavėjai to nepastebi – tai namo laiptinė. Pasirūpinkite, kad laiptinėje degtų visos elektros lemputės. Jeigu jas vakar įsukote, o šiandien jų jau nebėra – netaupykite ir, laukdami pirkėjo, būtinai įsukite naujas. Tamsa laiptinėje tikrai nepadės paslėpti nešvarių sienų, greičiau privers pirkėją susirūpinti dėl saugumo. Pasistenkite, kad aplink nesimėtytų šiukšlių ir nuorūkų, nušluokite laiptus. Jeigu laiptinės lauko durų dažai atsilupę ar nublukę, jų nušveitimui ir perdažymui išleisite 10 € ir užtruksite valandą, o efektas sudarys dešimt kartų didesnį įspūdį nei buvo vertas.

Nekilnojamojo turto nuotraukos

   Net ir šiuolaikiniu išmaniuoju telefonu galima padaryti tikrai gražių nuotraukų. Svarbu fotografuoti iš viršaus žemyn, o ne atvirkščiai. Nuotraukos turi būti kuo ryškesnės ir šviesesnės. Labai svarbu nepamiršti nufotografuoti ir vaizdo per langą, jei jis patrauklus. Nuotraukas galima apdoroti daugybe nemokamų vaizdo redagavimo programų kaip pixlr.com, befunky.com, fotor.com, ipiccy.com ir t.t.

Kuo mažiau žmonių būste – tuo geriau

   Dar vienas labai svarbus dalykas – tuo metu, kai butą norės apžiūrėti potencialus pirkėjas, pasišalinkite, išvažiuokite. Kuo daugiau žmonių vienu metu bus bute ar name, tuo mažesnis jis pasirodys potencialiam pirkėjui. Be to, labai retais atvejais būsto savininkai savo komentarais padeda jį parduoti – dažniausiai jie paprasčiausiai trukdo. Savininkas neretai tiesiog per daug kalba, „užkrauna“ potencialaus pirkėjo galvą nereikalingomis smulkmenomis – netinkamomis pastabomis jis gali tiesiog sugadinti galimą sandorį.

Pirkėjus atbaido nuomininkai

   Atskira tema – butas su jame gyvenančiais nuomininkais. Pardavėjas dažnai galvoja taip: įsileisiu nuomininkus, o kai atsiras pirkėjas, nuomininkai patys jį pirkėjui ir parodys. Jeigu norite buto kainą sumažinti mažiausiai 10 proc., įsileiskite nuomininkus. Pastarieji, beje, gali nesutikti greitai išsikraustyti. Ir butą aprodyti jie greičiausiai galės tik vakarais, nes dieną dirba (o juk visi puikiai žino, jog būstą reikia apžiūrėti dienos šviesoje). Be to, juk negalėsite versti nuomininkų prieš atvykstant kiekvienam pirkėjui tvarkytis. Žinoma, visad būna išimčių.