7 patarimai – ką reikia žinoti perkant nekilnojamąjį turtą

Teisingos pradinės NT pardavimo kainos svarba
2017-03-02

7 patarimai – ką reikia žinoti perkant nekilnojamąjį turtą

 

Nekilnojamo turto pirkimas yra rimta investicija, todėl turi būti gerai apsvarstytas. Svarbiausia teisingai nustatyti nekilnojamo turto vertę, kurią įtakoja daugybė veiksnių.  Šiame straipsnyje pateikiami 7 patarimai- ką reikia žinoti perkant nekilnojamąjį turtą.

Nekilnojamo turto vieta

Nekilnojamojo turto ekspertai vieningai tvirtina, kad vieta yra svarbiausia. Beveik visus kitus veiksnius galima pakeisti, deja, vietos niekaip. Todėl pirmasis ir svarbiausias patarimas, ieškantiems nekilnojamojo turto- vietą vertinkite pirmiausia.

Nekilnojamojo turto atsiperkamumas

Nekilnojamojo turto atsiperkamumui turi įtakos tokie veiksniai kaip išliekamoji vertė bei galimybė greitai parduoti ar išnuomoti būstą. Prieš pasirenkant nekilnojamą  turtą reikia įvertinti ne tik dabartinę jo vertę, bet ir išliekamąją, kuriai įtaką turi aplinka, kaimynystė, paklausa.

Buto vieta pastate

Jei ieškoma būsto daugiaaukščiame name, reikia įvertinti, kokiame aukšte jis yra. Tai svarbu, nes buto aukštas gali įtakoti šildymo kaštus, ypač, jei būste įrengta reguliuojama šildymo sistema. Senos statybos namuose, norint  gyventi šilčiau,  o mokėti  mažiau, reikia rinktis vidinius butus.

Vėdinimas

Kitas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti – vėdinimo sistema. Daugelio Lietuvoje pastatytų daugiabučių vėdinimo sistemos neužtikrina gryno oro cirkuliaciją pastate.  Įsigijus tokį būstą gyventojai privesti atidarinėti langus, kas padidina šildymo kaštus. Ekspertai pataria rinktis būstą su rekuperacine sistema, kuri vėdina naudojant  šilumokaitį.

Natūralus apšvietimas

Ieškant gyvenamojo būsto būtina vertinti ir natūralų apšvietimą ir patikrinti, ar visi kambariai turės pakankamai saulės šviesos. Pagal rekomendacijas, kambarys per parą turi gauti  dvi valandos nepertraukiamos, pro langus patenkančios šviesos.

Buto pasas

Buto pasas- tai dokumentas, kuriame fiksuojama  vertinga informacija, t.y.  pastato rangovų kontaktai, šildymo ir vėdinimo sistemų apibūdinimas,  garantinio aptarnavimo ir apdailos atlikimo tvarka, kitos eksploatacinės instrukcijos.

Rinkos kaina

Įvertinus visus prieš tai aprašytus veiksnius, patariama pasitikrinti nekilnojamojo turto kainą.  Nereikia bijoti kreiptis į nekilnojamojo turto specialistus konsultacijos arba pirkti nekilnojamąjį turtą per tarpininkus- specialistų teigimu, dažnai brokerio kaina yra arčiau tiesos, nei savininko, kuris pardavinėja pats.

 

Taigi, pateikėme 7 patarimus- ką reikia žinoti perkant nekilnojamąjį turtą. Apibendrinant galima teigti, kad perkant nekilnojamąjį turtą, reikia atkreipti dėmesį į būsto vietą, atsiperkamumą, vėdinimo galimybes, natūralų apšvietimą, būsto vietą pastate. Įvertinus visus veiksnius,  patariama nustatyti, ar pardavėjo prašoma kaina nėra per didelė.